Kierunek: Geoinżynieria i Górnictwo Otworowe
Specjalność: Kosmiczne górnictwo otworowe
Opis kompetencji oczekiwanych od kandydata ubiegającego się o przyjęcie na studia:
W założeniu na nowej specjalności “Kosmiczne górnictwo otworowe” będą studiować studenci, którzy ukończyli I stopień studiów inżynierskich. Przyjęto wymagania, które zapewnią efektywność procesu kształcenia i zrozumienie przedstawianego materiału przez studentów. Kandydat ubiegający się o przyjęcie na kierunek GiGO (Geoinżynieria i Górnictwo Otworowe) musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu fizyki, matematyki i chemii, umożliwiającą rozwiązywanie zagadnień z zakresu mechaniki, wytrzymałości materiałów, podstaw konstrukcji maszyn i termodynamiki na poziomie inżynierskim. Wskazane jest również aby kandydat wykazywał zainteresowanie branżą kosmiczną, astronomią lub astrofizyką.
Warunki rekrutacji, z uwzględnieniem laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego, a także
laureatów konkursów międzynarodowych oraz ogólnopolskich:
Rekrutacja na II stopień studiów stacjonarnych odbywa się na podstawie aktualnej uchwały Senatu AGH w sprawie warunków, trybu oraz terminu rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na pierwszy rok studiów pierwszego i drugiego stopnia rozpoczynających cykl kształcenia w danym roku akademickim oraz na podstawie zatwierdzonego kalendarza rekrutacji. W przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera kandydat musi posiadać tytuł inżyniera, magistra inżyniera lub tytuł równoważny, z zastrzeżeniem ust. 12. Kandydat ubiegający się na kiernek GiGO na specjalość “Kosmiczne Górnictwo Otworowe” zobowiązany jest uzyskać pozytywny wynik z egzaminu wstępnego.
Przewidywany limit przyjęć na studia wraz ze wskazaniem minimalnej liczby osób przyjętych, warunkującej uruchomienie edycji studiów
Minimalna liczba studentów: 20,
Maksymalna liczba studentów: 48.